مقالات

8 مزیت مهم جعبه مقوایی

8 مزیت مهم جعبه مقوایی

8 مزیت مهم جعبه مقوایی چیست که بیشتر صاحبان کسب و کار تمایل دارند تا در بسته بندی محصولات خود از آنها استفاده کنند؟ برای پاسخ به این پرسش در این بخش همراه ما باشید.

جعبه مقوایی چیست؟

جعبه مقوایی یک نوع بسته‌بندی است که از مقوا یا کارتن ساخته شده، که با این تعریف دقیقا با جعبه کارتنی برابری می کند.

معمولا از این جعبه‌ها برای حمل و نگهداری انواع مختلف محصولات در ابعاد کوچکتر و سبکتر استفاده می‌شوند. مقوا ماده ای مقاوم و سخت است که عموما برای ساخت جعبه‌ها انتخاب می‌شود. جعبه‌ مقوایی بسته بندی در شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی تولید می شوند و معمولاً دارای درب یا پوششی هستند که به راحتی می‌توان آنها را باز و بسته کرد.

برای مشاهده و کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع جعبه کارتنی بر روی لینک کلیک کنید.

جعبه مقوایی بسته بندی | جعبه بسته بندی مقوایی | جعبه آماده مقوایی | جعبه مقوایی آماده | تولید جعبه مقوایی | چاپ جعبه مقوایی

انواع جعبه مقوایی بسته بندی

جعبه‌های مقوایی در انواع مختلف برای استفاده‌های متفاوت تولید می‌شوند. این تنوع می‌تواند در ابعاد، شکل، طراحی و همچنین ویژگی‌های مختلفی مانند رنگ، ساختار و عملکرد آنها باشد. برخی از مهمترین انواع جعبه‌های مقوایی عبارتند از:

1. جعبه معمولی (با درب): این نوع جعبه‌ها دارای یک درب هستند که در بالای جعبه قرار دارد و امکان دسترسی به محتوای داخل جعبه را فراهم می‌کند. از این جعبه ها برای بسته‌بندی محصولات عمومی استفاده می‌شود.

2. جعبه مکعبی: این جعبه‌ها به شکل مکعب طراحی شده‌ و معمولاً از یک قطره یا دستگیره برای جلب توجه آنها استفاده می‌ شود و برای بسته‌بندی هدایا یا محصولاتی که به طرح خاصی نیاز دارند، استفاده می گردند.

3. جعبه زیراندازی (تراپلز): این جعبه‌ها دارای ساختار زیراندازی هستند و معمولاً برای بسته‌بندی محصولات سنگین یا حجیم استفاده می‌شوند که دارای قابلیت حمل و نقل آسان و استحکام بالایی هستند.

4. جعبه با پنجره: این جعبه‌ها دارای یک پنجره شفاف در یکی از وجوه خود هستند تا مشتریان بتوانند محتوای داخل بسته بندی را به راحتی ببینند. این نوع جعبه‌ها معمولاً برای بسته‌بندی محصولاتی مانند کیک‌ها یا شکلات‌ها استفاده می‌شوند.

5. جعبه طراحی شده: این نوع از جعبه‌ها معمولاً با توجه به نیازهای خاص مشتریان همراه با چاپ، طرح‌های خاص، یا ویژگی‌های سفارشی تولید می شوند.

6. جعبه‌های دستی: این جعبه‌ها به صورت دستی تولید شده و معمولاً دارای طرح‌های هنری و دست‌ساز هستند. آنها معمولاً برای بسته‌بندی هدایا یا محصولاتی با ارزش ویژه مورد استفاده قرار می گیرند.

7. جعبه‌هایی با امکانات خاص: برخی از جعبه‌ها دارای سیستم‌های بسته‌بندی پیچیده مثل قفل‌ها، زیپ‌ها یا درهای ایمنی هستند و برای محصولاتی که نیاز به حفاظت و امنیت دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جعبه‌های مقوایی تنوع بسیار گسترده ای دارند که می‌توانند با توجه به نوع محتوا و استفاده مورد نظر، تغییر کنند..

برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر درباره کاربردهای جعبه های کارتنی بر روی لینک آن کلیک کنید.

جعبه مقوایی بسته بندی | جعبه بسته بندی مقوایی | جعبه آماده مقوایی | جعبه مقوایی آماده | تولید جعبه مقوایی | چاپ جعبه مقوایی

8 مزیت مهم جعبه مقوایی

جعبه‌ مقوایی آماده همانگونه که از نامش پیداست جعبه ای از پیش طراحی و تولید شده اما بدون چاپ می باشد که هر یک ویژگی های منحصر به فردی دارند که باعث می‌شود، آنها برای بسته‌بندی و حمل و نقل محصولات به عنوان یک گزینه بسیار محبوب باشند. برخی از مهمترین مزایای جعبه‌های مقوایی عبارتند از:

1. سبک و قابل حمل: جعبه‌های مقوایی به طور کلی سبک هستند و به راحتی می توان آنها را حمل و یا برای ارسال محصولات استفاده کرد.

2. محافظت و مقاومت: مقوا به عنوان ماده سخت و مقاومی شناخته می‌شود که محتوای داخل جعبه را از خرابی، آلودگی، آسیب و شرایط محیطی مختلف محافظت می‌کند.

3. قابلیت بازیافت: بسیاری از جعبه‌های مقوایی قابلیت بازیافت دارند، که این امر به حفظ محیط زیست کمک می‌کند و پایداری زیست محیطی را افزایش می‌دهد.

4. امکان چاپ و طراحی زیبا: مقوا با انواع مواد چاپی سازگار است، بنابراین جعبه‌های مقوایی می‌توانند با طراحی‌ها و چاپ‌های جذاب باعث جلب توجه برند محصول شما شوند.

5. صرفه اقتصادی: جعبه‌های مقوایی اغلب از مواد اولیه ارزان قیمت تولید می‌شوند که این به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های بسته‌بندی را کاهش دهید.

6. تنوع بالا: انواع مختلفی از جعبه‌های مقوایی در اندازه‌های متفاوت وجود دارند، بنابراین می‌توانید جعبه‌ای با نیاز خاص شما خود، انتخاب کنید.

7. مناسب برای انواع محصولات: جعبه‌های مقوایی برای انواع محصولات از جمله مواد غذایی، لباس، الکترونیک، کتب، لوازم آرایشی و دیگر محصولات مناسب هستند.

8. سفارشی‌سازی: می‌توانید جعبه‌های مقوایی را بر اساس نیازها و موارد خاص برند و محصول خود سفارشی‌سازی کنید.

با این همه مزیت، جعبه‌های مقوایی یک گزینه بسته‌بندی معمولاً عالی برای بسیاری از کسب‌ و کارها هستند.

جعبه مقوایی بسته بندی | جعبه بسته بندی مقوایی | جعبه آماده مقوایی | جعبه مقوایی آماده | تولید جعبه مقوایی | چاپ جعبه مقوایی

کاربردهای مهم جعبه مقوایی آماده

انواع جعبه‌ مقوایی آماده ساده ترین و موثرترین بسته‌بندی برای انواع محصولات مختلف هستند. مهمترین کاربردهای این جعبه ها عبارتند از:

1. بسته‌بندی محصولات مصرفی مانند محصولات غذایی، لوازم بهداشتی، لوازم التحریر و …

2. بسته بندی انواع پوشاک مانند لباس‌ها، کفش‌ها، جواهرات و لوازم جانبی

3. بسته بندی دستگاه‌ها، قطعات الکترونیکی و لوازم جانبی محصولات الکترونیکی.

4. بسته‌بندی و حمل محصولات دست‌ساز و هنری مانند جواهرات دست‌ساز، نقاشی‌ها و تزئینات.

5. بسته‌بندی محصولات مرتبط با دفتر و اداره مانند دفترچه‌های یادداشت، مدارک، وسایل نوشتاری و …

6. بسته‌بندی شکلات، کیک‌ها، قهوه و ….

7. ارسال و حمل محصولات به صورت ایمن و ساده تا به مقصد

8. بسته‌بندی هدایای تبلیغاتی شرکتی به مشتریان و همکاران

9. بسته‌بندی محصولات چاپی از جمله کتاب‌ها، بروشورها و مجلات.

10. بسته‌بندی محصولات در نمایشگاه‌ها یا رویدادهای مختلف

11. ارسال محصولات فروشگاه‌های آنلاین

12. و همچنین بسته بندی صنایع دارویی، اتومبیل‌سازی، صنایع شیمیایی و …

همانگونه که مشاهده کردید جعبه های مقوایی یکی از بهترین بسته بندی ها هستند که با توجه به نیاز خود می توانید آنها را انتخاب و مورد استفاده قرار دهید.

جعبه مقوایی بسته بندی | جعبه بسته بندی مقوایی | جعبه آماده مقوایی | جعبه مقوایی آماده | تولید جعبه مقوایی | چاپ جعبه مقوایی

تولید جعبه مقوایی و نحوه قیمت گذاری

گروه چاپ و بسته بندی ایپک تولید کننده و ارائه دهنده انواع جعبه های تبلیغاتی با هر نوع سفارش با کیفیت تضمینی و همچنین با امکان هر نوع سفارش سازی برای مشتریان عزیز می باشد.

قیمت جعبه مقوایی در ابتدا به تعداد و تیراژ سفارش و سپس به نوع مواد اولیه به کار رفته در آن بستگی دارد. مسلما جعبه مقوایی ایندربرد نسبت به جعبه مقوایی کرافت هزینه متفاوت تری دارد، همچنین ممکن است قیمت 100 عدد جعبه از 1000 عدد بیشتر شود.

چاپ جعبه مقوایی

جعبه مقوایی هایی که به صورت آماده تولید می شوند فاقد هر گونه چاپی هستند، بنابراین پس از سفارش این جعبه ها بهتر است با یک طراحی مناسب و چاپ با کیفیت بر روی آنها، برند خود را به مخاطبان معرفی کنید، بدین ترتیب علاوه بر جلب توجه مشتریان قدیمی، مخاطبان جدید را نیز جذب خود خواهید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید